BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Skelbiama Nacionalinio pramoginės dainos konkurso pradžia

Vilniaus televizija ir Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra LATGA-A skelbia antrojo Nacionalinio pramoginės dainos konkurso pradžią ir kviečia žinomus bei naujus kompozitorius siųsti dainų įrašus iki spalio 1 dienos.

Šio konkurso tikslas – padovanoti Vilniaus televizijos žiūrovams naujų šiuolaikinių dainų, skatinti jų autorių kūrybiškumą, kelti populiariosios dainos žanro prestižą, pildyti VTV programą gera nuotaika ir teigiamus jausmus skatinančiomis dainomis. „Neišskirdami vieno kurio nors populiarios muzikos stiliaus, suteikiame kūrėjams laisvę visapusiškai, savitai, pagaviai ir šiuolaikiškai atskleisti savo kūrybinius sumanymus“, – pasakoja konkurso idėjos autorius, rudenį pradedamo rodyti Vilniaus televizijos muzikinio projekto „Ketvertas“ prodiuseris Mantas Česnulevičius.

Pasak jo, šiandien klausiame ne tik kur rasti gerų balsų, bet ir kur rasti naujų, gerų lietuviškų dainų? „Gal jos guli autorių stalčiuose ar tūno jų galvose ir laukia, kol išmuš jų valanda? O kol tie klausimai tvyro ore, mes perdainuojame senas lietuviškas, dažniau užsienietiškas dainas, pritaikydami joms lietuviškus tekstus. Daugeliui jos patinka, bet taip elgdamiesi mes gimdome netikrus šlagerius, o svarbiausia mes nevystome, nepuoselėjame originalių lietuviškų dainų. Tai ar ne metas sutelkti jėgas? Šis konkursas skirtas tam, kad suteiktume autoriams šansą“, – sako M.Česnulevičius.

Konkurso dalyviai bus vertinami pagal tris kriterijus: dainos muziką, žodžius ir kokybišką garso įrašą. Kiti kriterijai nebus išskiriami, o dalyviai gali būti arba prityrę, arba jau žinomi kompozitoriai ir atlikėjai.

Pernai per Nacionalinio pramoginės dainos konkurso finalą dalyviams akompanavo simfodžiazo orkestras ir ritmo grupė bei pramoginių ir estradinių šokių kolektyvai. Šiemet konkurso finalas žadamas kiek kuklesnis.

„Jį ketiname surengti Vilniaus Kongresų rūmuose arba VTV Didžiojoje studijoje. Renginys vyks lapkričio 10 dieną, o jo vietą paskelbsime kiek vėliau. Šiemet neketiname kviestis profesionalių muzikantų, o vokalistai, pritariantys atlikėjui privalės būti gyvi“, – pasakoja pašnekovas.

Portale vtv.lt pateikta išsami informacija apie konkursą ir dalyvio anketa, o Nacionalinio pramoginės dainos konkurso eiga bus viešinama Vilniaus televizijos, kuri tiesiogiai transliuos šio konkurso finalą eteryje ir minėtame interneto portale.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Nėra komentarų

Rašyti komentarą

(būtinas)

(būtinas)